ENEnglish
Aşağı Kaydır
Anasayfa
//HABERLER

HAKKIMIZDA HABERLER

Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı

Detay

Teknik Tekstil Firmalarından Merkezimize Ziyaret

DoseTex Genel Müdürü Dr. Selcen Altınok ve Salteks Tekstil A.Ş Kalite Güvence Müdürü Burak Eyüboğlu merkezimizi ziyaret ettiler.

Detay

Türk Telekom Uşak İl Müdürlüğü Merkezimizi Ziyaret Etti

Türk Telekom Uşak İl Müdürü Hüseyin Ertek ve beraberinde Teknik Operatör Müdürü Veysel Öztekin ile Müşteri Hizmetleri Müdürü Fatih İnce Merkezimizi ziyaret ettiler.

Detay

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Tekstil Sektör Meslek Komitesi Ziyareti

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Tekstil Sektör Meslek Komitesi üyeleri Merkezimizi ziyaret etti.

Detay

Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinden HAVELSAN’a Özel Tasarımlar

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, HAVELSAN ile bir iş birliğine imza attı. Daha önce 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Birimi (UMKE), Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ve Orman Genel Müdürlüğünün personel kıyafetlerini ve teknik şartnamelerini hazırlayan DTS Tasarım Merkezi şimdi de HAVELSAN’ın TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023’te kullanacağı tişörtlerin desen tasarımlarını ve şartnamesini hazırladı.

Detay

DTS Tasarım Merkezi ve Tekstil Yatırım Holding A.Ş. Dijital Föy Çalışması

Tekstil Yatırım Holding (TYH Tekstil) A.Ş. ile başlamış olan iş birliği ve ortak proje çalışmaları kapsamında Üretimde Dijitalleşme ve Konfeksiyon Üretim Süreçlerinde Dijital Föy Kullanılması konulu çevrim içi bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Detay

Kalite Özel Ödülü

Uşak Üniversitesi 2022 Yılı Kalite Ödülleri kapsamında Merkezimize iki ödül verildi.

Detay

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile personel kıyafet tasarım çalışmaları için görüşüldü

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile personel kıyafet tasarım çalışmaları için görüşüldü.

Detay

Uşak AFAD İl Müdürü Ziyareti

Uşak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Burak Edin ve Dr. Utku Köker merkezimizi ziyaret ederek tasarım çalışmaları ve merkez faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Detay

TYH Tekstil A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile Ortak Çalışmalar Başlıyor

TYH Tekstil A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile ortak çalışmalar başlıyor.

Detay

Saçlı Tekstil Ziyareti

Saçlı Tekstil San. ve Tic. A.Ş Genel Müdürü Halil İbrahim Saçlı ve beraberindeki ürün ve üretimden sorumlu ekibi Merkezimizi ziyaret ederek ikili işbirliği fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Detay

Seramik Banyo Mutfak Fuarı

UNICERA'da DTS Tasarım Merkezi İmzası

Detay

Seramik Bölümü Firma Ziyaretleri

16.11.2022 tarihinde DTS Tasarım Merkezi Seramik bölümü olarak öğretim görevlilerimiz ve merkez müdürümüzle Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş Eskişehir'de yer alan seramik fabrikalarına ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

Detay

Ankara Model Deri ve Orman ve Ekosistem Zirvesi Ziyaretleri

11 Kasım 2022 Tarihinde Ankara Kızılay semtinde bulunan ‘MODEL DERİ’ adlı deri firmasına DTS Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezi Tanıtımı ve firma ziyaretleri kapsamında bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Detay

Seramik Sektörüne Yönelik Uygulamalı Eğitimler

2022 Eylül ayında Karo Metro Seramiğe bir hafta boyunca "Dijital Görüntü Tasarımı ve Görüntü Renk Yönetimi Eğitimi verilmiştir. Bir haftalık eğitimde dijital görüntünün üretime hazırlanması ve üretimde çıkacak sorunlara yönelik müdahale etme detayları gösterilmiştir.

Detay

İZMİR DERİ COMPANY ATÖLYE ZİYARETİ

24 Ekim 2022 tarihinde İzmir Bornovo’da faaliyet gösteren DERİ COMPANY, deri firmasının üretim atölyesi ziyaret edilmiştir. 1880 yılında “Karahallı Ticaret” adıyla başlayan ve farklı sektörlerle genişleyen ticari firma, 2013 yılında deri ve tekstil sektörüne ağırlık vermiş ve DERİ COMPANY markası ile e-ticarete başlamıştır.

Detay

Havelsan A.Ş. ile Personel Kıyafeti Tasarımı ve Teknik Şartname Hazırlığı Görüşmesi

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ ve Üniversitemiz DTS Tasarım Merkezi ekibi ile birlikte Havelsan A.Ş’yi ziyaret etti. Ziyarette, Havelsan A.Ş’nin personel kıyafetlerinin tasarımı ve gelecek dönemde yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüşme gerçekleştirildi.

Detay

PTT 2023 Personel Kıyafetleri için Çalışmalara Başlandı.

Merkezimiz ile PTT Genel Müdürlüğü arasında iki yıldır başarıyla devam eden Personel Kıyafetleri Tasarım ve Teknik Şartname İşbirliği kapsamında 2023 yılında PTT personelinin giyecek olduğu kıyafetlerin yeni tasarımları ve iyileştirme çalışmaları için PTT Genel Merkezinde toplantı yapıldı.

Detay

Swatchbook Eğitimi

Tasarım Uygulamalarının Yenilikçi Teknolojiler ile Deri, Tekstil ve Seramik Alanına Entegrasyonu” Projesi kapsamında DTS Tasarım Merkezi’ne kazandırılan Swatchbook uygulamasının tanıtımı ile beraber ilk eğitim toplantısı 20.10.2022 Perşembe günü, DTS Tasarım Merkezi’nde görev yapan tasarımcı ve mühendis akademisyenlerin katılımlarıyla, online olarak gerçekleştirilmiştir.

Detay

Zuchex 33. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı

14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece – İstanbul'da gerçekleştirilen Zuchex 33. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı'nda H. Ülger Seramik tarafından Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezi tasarımları "Design by Usak University" logosu ile sergilenmiştir.

Detay

Dericompany Ziyareti

Dericompany firması ile işbirliği içerisinde olan DTS Tasarım Merkezi, Deri Biriminden Öğr. Gör. Esra Sunerli Topan, Öğr. Gör. Sinem Ürel ve Tekstil Biriminden Arş. Gör. Dr. Ayşe Şevkan Macit, Öğr. Gör. Dr. Elif Kalkanlı Kurt, Öğr. Gör. Fatih Aytekin firmaya ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Detay

TYH Tekstil A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile Görüşme

4000 üzerinde çalışanı, yıllık 20 milyon adet üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük hazır giyim üreticilerinden birisi olan TYH Tekstil A.Ş. Ar-Ge Merkezi Birimi, Tasarım Merkezimizi ziyaret etti.

Detay

Dts Tekstil Birimi İzmir Fuar Ziyareti

Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Tekstil Birimi tasarımcıları 12-15. Ekim.2022 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenen tekstil, hazır giyim tedarikçileri ve teknolojileri Fashion Prime ile hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil makineleri, tekstil baskı teknolojileri fuarı Fashiontech İzmir'i ziyaret ettiler.

Detay

Cersaie Fuarı

26-29 Eylül 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Bolonya şehrinde düzenlenen ve dünya çapında 600’ün üzerinde seramik üreticisinin katılım gösterdiği CERSAIE Seramik ve Banyo Fuarı’na DTS Tasarım Merkezi Seramik birimi katılım sağlamıştır.

Detay

3D Clo Eğitimi

DTS Tasarım Merkezi tasarımcı öğretim görevlileri, “Tasarım Uygulamalarının Yenilikçi Teknolojiler ile Deri, Tekstil ve Seramik Alanına Entegrasyonu” projesi kapsamında merkeze kazandırılan 3D yazılım program eğitimi 19-23.09.2022 tarihleri arasında başarıyla tamamlamıştır.

Detay

DERİLER İTALYA FUARINDA SERGİLENDİ

1-26 Ağustos 2022 tarihlerinde, Deri, Tekstil, Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tasarım uzmanlarından Öğr. Gör. Sinem ÜREL tarafından verilen “Deri Ürün Tasarımına Yönelik Corel Draw Eğitimi” kapsamında tasarlanan lazer kesim deriler de RG DERİ ve CEVAHİR DERİ stantlarında Lineapella Milano fuarında sergilendi.

Detay

İssimo Home ile İşbirliği

29 Eylül 2022 Tarihinde Merkez Müdürü Doç. Dr. Eren Öner, Tekstil Birimi Müdür Yard. Öğr. Gör. Nilüfer Ünay Çubukçu ve Öğr. Gör. Neslihan Öpöz, İssimo Tekstil’in Denizli’de yer alan tesislerinde tasarım toplantısı gerçekleştirmiştir.

Detay

Menderes Tekstil ile Yeni Sezon Çalışmalarına Başlandı

29 Eylül 2022 Tarihinde Merkez Müdürü Doç Eren Öner, Tekstil Birimi Müdür Yard Öğr. Gör. Nilüfer Ünay Çubukçu ve Öğr. Gör. Neslihan Öpöz, Denizli’de yer alan Menderes Tekstil’i showroomlarında ziyaret etmiştir.

Detay

Erasmus Stajyerlerimizin Firma Ziyareti

26 Ağustos 2022 tarihinde DTS Tasarım Merkezi Kosova Universum College’den gelen Erasmus+ stajyerlerimizle RG Deri ve Cevahir Deri firmalarına ziyaret gerçekleştirilmiştir. Öğrencilere ham deriden mamul deriye kadar olan süreç hakkında uygulamalı bilgi verilmiştir.

Detay

Corel Draw Eğitimi Sertifika Takdimi

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Deri Bölümü tasarım uzmanlarından Öğr. Gör. Sinem ÜREL’in katkılarıyla Uşak deri firmalarından

Detay

2. KAP İç Tetkik Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde yürütülmekte olan Kurumsal Akreditasyon Programı ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında Merkezimizde İkinci İç Tetkik ve KAP Kontrol Toplantısı gerçekleşti.

Detay

Deri Ürünleri Tasarımına Yönelik Corel Draw Eğitimi

Indata Endüstriyel Veri Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. ile işbirliğinde gerçekleştirilen “Deri Ürünleri Tasarımına Yönelik Corel Draw Eğitimi" Merkezimiz Deri Bölümü tasarım uzmanlarından Öğr. Gör. Sinem ÜREL’in katkılarıyla Uşak deri firmalarından “RG DERİ ve CEVAHİR DERİ” çalışanlarına verilmeye başladı.

Detay

Kurumsal Akreditasyon Programı ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

Üniversitemizde yürütülmekte olan Kurumsal Akreditasyon Programı ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında Merkezimizde iç tetkik ve KAP kontrol toplantısı gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın bizzat katıldığı toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris KABALCI ve Kalite Koordinatörlüğü ekibi yer aldı.

Detay

Omka Yün Tekstil ile Çalışmalara Başlandı

Omka Yün Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd Şti ile dokuma konstrüksiyon uygulamaları ve tasarım konusunda ortak çalışmalara başlandı.

Detay

KAP Bilgilendirme Toplantısı

Merkezimiz Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında kalite komisyonumuz tarafından yürütülen çalışmalar merkez personeline aktarıldı.

Detay

DTS Tasarım Merkezinden Tasarım Tescil Belgesi

DTS Tasarım Merkezi personelleri tarafından hazırlanan 4 tasarım çalışması Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak tescil belgesi aldı.

Detay

ISIA FAENZA Yüksek Sanat Endüstrileri Enstitüsü'ne Ziyaret

Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezi Seramik Biriminde Görev alan Öğr. Gör. Ceyda SIKI, Erasmus +

Detay

Re-connection in New Era Etkinliği

Uşak Üniversitesi'nde 6-10 Haziran 2022 tarihleri arasında 16 farklı ülkeden 34 üniversitenin katılımıyla “Re-connection in New Era” temalı 3. Uluslararası Hafta (International Staff Week) etkinliği kapsamında Merkezimiz tarafından "Türk El Sanatları Baskı" atölyesi düzenlendi.

Detay

Çekya Technical University of Liberec Tekstil Mühendisliğinin Merkezimizi Ziyareti

Uşak Üniversitesi Üçüncü Uluslararası Hafta Etkinliği kapsamında Çekya Technical University of Liberec Tekstil Mühendisliği Bölümü'nden Hana Musilova ve Viera Hulickova merkezimizi ziyaret ettiler.

Detay

TSI Seat Tanışma Toplantısı

Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. tarafından uçak koltukları ve yedek parçalarını tasarlamak, üretmek, değiştirmek ve ticarileştirmek amacıyla kurulmuş olan TSI Uçak Koltuk Üretimi San. ve Tic. A. Ş. firmasıyla Üniversitemiz Zafer Teknopark AŞ., Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu birimlerimizle birlikte çevrimiçi toplantı gerçekleştirilmiştir.

Detay

Tekstil Birimimiz HOMETEX Fuar Ziyareti

17-21.Mayıs.2022 tarihleri aralığında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Hometex 2022 Fuarı’nda Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Tekstil Birimi öğretim görevlileri tarafından katılım sağlanmış ve yoğun olarak ev tekstili firmaları ile beraber içlerinde suni deri yüzeyleri tasarlayan firmaların yer aldığı toplam 22 firma ile görüşme sağlanmıştır.

Detay

Vitrifiye Üretiminde Tasarım Süreçleri Konuşuldu

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Seramik Birimi tarafından ''Vitrifiye Üretiminde Tasarım Süreçleri'' konulu çevrimiçi söyleşi gerçekleştirildi.

Detay

OMKA Yün Ziyareti

Omka Yün Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yöneticisi Ufuk DAMBURACI ve dış ticaret sorumlusu Rabia ERDEM Merkezimizi ziyaret ettiler.

Detay

Us-tech Nitelikli İstihdam Merkezi Eğitimi

Uşak Üniversitesi'nin "Us-tech Nitelikli İstihdam Merkezi" ZAFER-2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından 27 Nisan 2022 tarihinde Google Meeting platformu üzerinden DTS Tasarım Merkezinde görevli Öğr. Gör. Ceyda SIKI tarafından ''Seramik Üretimi, Uygulamaları ve Yüzey Tasarımı'' adlı çevrimiçi eğitim gerçekleştirilmiştir.

Detay

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Ziyareti

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ ile birlikte DTS Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Eren ÖNER, Tekstil Birimi Müdür Yardımcısı Nilüfer ÜNAY ÇUBUKÇU ve Tekstil Birimi Öğr. Gör. Fatih AYTEKİN Merkezimizi temsilen Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'nı ziyaret ettiler.

Detay

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Üniversitemizi Ziyareti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Üniversitemizi ziyaretinde DTS Tasarım Merkezimize özel zaman ayırdı.

Detay

Tekstil Birimi Ağaoğlu Ziyareti

Ağaoğlu Tekstil Firması ile üç yıldır tasarım alanında işbirliği halinde olan DTS Tasarım Merkezi, Tekstil ekibi ve Merkez müdürü ile firmanın yeni koleksiyon ve katalog tasarımları hakkında toplantı gerçekleştirmiştir.

Detay

Bayramlar Tekstil Zoom Görüşmesi

17.03.2022 tarihinde İstanbul’da yapılan Bayram Tekstil7Bes Home görüşmesi sonrasında, kardeş firma Bayramlar Tekstil ile 07.04.2022 tarihinde bir online toplantı yapılmıştır.

Detay

ELDEŞ Tekstil Ziyareti

07.04.2022 tarihinde Eldeş Tekstil yetkilileri DTS Tasarım Merkezi’mizi ziyarete gelerek Tekstil Tasarım ekibi ile görüşme sağlamış , Denizli’de konfeksiyon alanında kurmak istedikleri tesis hakkında bilgi paylaşmışlardır.

Detay

Menderes Tekstil Tasarım Ortaklığı

05.04.2022 tarihinde DTS Tasarım Merkez Müdürü Eren Öner ve Tekstil Tasarım ekibinden Müdür Yard. Öğr. Gör. Nilüfer Ünay Çubukçu ve Öğr. Gör. Neslihan Öpöz Menderes Tekstil ile görüşmek üzere Denizli’ye gitmişlerdir.

Detay

Tosunoğlu/ To-SUN/Integro Tekstil Ziyaretimiz

05.04.2022 tarihinde DTS Tasarım Merkez Müdürü Eren Öner ve Tekstil Tasarım ekibinden Öğr. Gör. Nilüfer Ünay Çubukçu ve Öğr. Gör. Neslihan Öpöz Tosunoğlu Tekstil ile görüşmek üzere Denizli’ye gitmiştir.

Detay

Tasarım Merkezimiz Cersai Fuarında

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Merkezi, yaklaşık 35 ülkeden 900'ün üzerinde stant katılımcısına ve 112 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan, İtalya'nın Bologna şehrinde gerçekleşen dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan Uluslararası Seramik Karo ve Banyo Mobilyaları fuarı CERSAIE'ye katıldı.

Detay

BAU College of Arts & Design Barcelona Üniversitesi’ne Ziyaret

DTS Tasarım Merkezi Deri Birimi Md. Yrd. Öğr. Gör. Esra Sunerli Topan, Erasmus + Akademik Personel Hareketliliği kapsamında Barcelona’da bulunan BAU College of Arts & Design Barcelona Üniversitesi’ne ziyarette bulunmuştur.

Detay

Seramik Bölümümüzün Tasarım Projesi Notti

Detay

CU Tekstil Firması Ziyareti

Cu Tekstil San. ve Tic. A.Ş ile sürdürülebilir moda tasarım çalışmaları ile ilgili görüşme gerçekleştirdik.

Detay

Corendon Havayolları İşbirliği

Corendon Havayolları Genel Müdürlüğü ile gelecek dönem personel kıyafetlerinin tasarımı için görüşme gerçekleştirildi. Corendon Havayolları İdari ve Satın Alma Müdürü İsmail Kurtuluş Kirik ve Bakım Müdürü Hasan Ebe'nin katıldığı görüşmede Corendon Havayolları teknik personellerinin kıyafet tasarımları ve teknik şartnamelerinin oluşturulması, kabin ve kokpit personellerinin kıyafet tasarımları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Detay

Zafer Teknopark (Uşak) Ziyareti

Zafer Teknopark Genel Müdür Yardımcısı (Uşak) Doç. Dr. Hakan Boz, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Atike İnce Yardımcı DTS Tasarım Merkez Müdürlüğü görevine yeni atanan Doç. Dr. Eren Öner'i tebrik ziyaretine gelmiştir.

Detay

Denizli Menderes Tekstil Ziyareti

Menderes Tekstil Fabrikası, ilgili yönetim ve tasarım ekibi ile 10.02.2022 tarihinde Denizli’de toplantı gerçekleştirilmiştir. Fabrika üretim ve vizyon tanıtımını yaptıktan sonra, DTS Tasarım ekibinin olanaklarını ve tasarımlarını ekip olarak Nilüfer Ünay Çubukçu ve Neslihan Öpöz birlikte sunmuştur.

Detay

Denizli Rateks Tekstil Ziyaretimiz

Rateks Tekstil Fabrikası ilgili müdür ve tasarım merkezi ile 10.02.2022 tarihinde Denizli’de toplantı gerçekleştirilmiştir. Fabrika üretim ve vizyon tanıtımını yaptıktan sonra, DTS Tasarım ekibinin olanaklarını ve tasarımlarını ekip olarak Nilüfer Ünay Çubukçu ve Neslihan Öpöz birlikte sunmuştur.

Detay

Rektör Savaş Mazbatasını Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ekrem Savaş, rektörlük mazbatasını Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan aldı.

Detay

Uşak Deri (Karma) OSB’den Rektör Savaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Karaca Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Detay

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizde Seminer Haftası

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizin tasarımcı hocaları tarafından, Ayakkabı, Saraciye ve Deri Konfeksiyon alanında Trend Danışmanı Ahu Barut ile gerçekleşen Sonbahar-Kış 2022-2023 Trend Seminerine katılım sağlanmıştır.

Detay

Deri Karma OSB ve Uşak Üniversitesinden Ortak Proje

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Teknoloji Transfer Ofisi ekibi ve öğretim üyeleri, Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesini (UKOSB) ziyaret etti. Avrupa Birliği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hibe desteğiyle, UKOSB tarafından kurulan “Büyükbaş Deri İşleme Tesisi” projesi kapsamında yapılabilecek ortak çalışmaları belirlemek amacıyla gerçekleşen ziyarette, UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı ve proje ekibi çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Detay

27 Nisan 2021 Seramik Karo Söyleşileri

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimiz seramik bölümü öğretim görevlileri Gülçin Çavdar ve Ceyda Sıkı tarafından moderatörlüklerinin gerçekleştirileceği Seramik Karo Sektöründe Kullanılan Dijital Baskı Makinesi ''Kerajet'' ve Seramik Karo Endüstrisinde Tasarım Süreçleri adlı söyleşilerimiz 27 Nisan 2021 Salı günü sabah 11:00 ve öğleden sonra 14:00 saatlerinde gerçekleşecektir.

Detay

Uşak Üniversitesi, Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalında

Uşak Üniversitesi, Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalına damga vurarak, birçok başarıya imza attı.

Detay

Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı kıyafetleri Uşak Üniversitesinden

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığının kıyafet tasarımları ve şartnamesi tamamladı.

Detay

Acil sağlık çalışanlarının yeni kıyafetleri tanıtıldı

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından tasarlanan acil sağlık hizmetleri personellerinin kıyafetleri tanıtıldı.

Detay

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Moda Konferansı

'Moda ve Giyim Tasarımı Döngüsünde Geçmişten Günümüze Deneyimlerimizdeki Evrilme Süreci'' başlıklı konferansımız

Detay

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizin Söyleşileri Başlıyor

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizce düzenlenen söyleşilerimiz başlıyor. Üniversitemiz Güzel sanatlar fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Salimeh Amanjani'nin moderatörlüğünde Koreograf Fatih Ömercikoğlu'nun konuk olacağı ''Defile Hazırlık Süreci Üzerine Söyleşiler'' isimli söyleşimiz 24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Detay

DesignCad Eğitimlerimiz

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizde görevli sayın Öğretim Görevlisi Fatih Aytekin hocamızın katkılarıyla Türkiye’nin çeşitli illerinde DesignCad eğitimleri gerçekleştirmiştir.

Detay

Seramikte Yeni Proje Ortaklıkları

Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma merkezimize ziyaret gerçekleştiren Decovita Porselen ve Seramik firması ile ortak yeni projeler ile iş birliğimizi geliştiriyoruz.

Detay

Ağaoğlu Tekstil ile Yeni Dönem

Ağaoğlu Tekstil ile Üniversitemiz arasında yapılan işbirliği doğrultusunda firma için tasarlanan baskı desen tasarımları firmaya yapılan ziyaret ile sunulmuş ve çok beğeni toplamıştır. Firmanın baskı ve dikim üretim entegresi gezilmiştir.

Detay

Uşak Üniversitesi’nden Sağlık Çalışanlarına Büyük Destek

Uşak Üniversitesi, Covid-19 pandemisinin yayılımını önlemek için sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu maske ve siperlik üretimine destek verdi. Güzel Sanatlar Fakültesi ve Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Merkezi tarafından 7 bin 500 adet maske dikilirken, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 300’ün üzerinde yüz koruyucu siper üretimi gerçekleştirdi.

Detay

Uşak Üniversitesinde Tekstil ve Moda Tasarımı Konuşuldu

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, DTS Tasarım Merkezi ve Moda Tasarımı Topluluğu tarafından “Tekstil Kumaşlarında Çoklu Birimler ve Yüzeyin Geometrik Kullanımı" ve "Kumaş ve Giysi İlişkisinde Moda Olgusu, Yüzey ve Doku Değerlendirmeleri” konulu panel ve workshop 26-27 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

Detay

DTS Tasarım Merkezinin Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezinin yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Detay

Uşak ve Ege Üniversitesi DTS Alanlarında Güçlerini Birleştirdi

Uşak Üniversitesi ile Ege Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ege Üniversitesi Tekstil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TEKAUM) Müdürü Prof. Dr. Faruk Bozdoğan ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bahri Başaran katıldı.

Detay

DTS Tasarım Merkezinden 112 Acil Servis Çalışanlarına Özel Kıyafet Tasarımı

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanlığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli için kıyafet tasarlayacak.

Detay

Tasarım Merkezimiz Cersai Fuarında

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Merkezi, yaklaşık 35 ülkeden 900'ün üzerinde stant katılımcısına ve 112 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan, İtalya'nın Bologna şehrinde gerçekleşen dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan Uluslararası Seramik Karo ve Banyo Mobilyaları fuarı CERSAIE'ye katıldı.

Detay

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı - Uşak E tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Protokol

Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma merkezimizin Deri bölümü olarak Uşak E tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile imzalanan protokol ile cezaevi içinde yer alan Deri Konfeksiyon Atölyesinde üretilmek üzere deri giyim ve saraciye tasarımları üretilmektedir. Bu protokol ile; özgün tasarımlar üretilmesi, ürün çeşitliliğinin artırılması, verimin artırılması ve cezaevinde hükümlü ve mahkumların iş sahibi olmaları amaçlanmıştır.

Detay

Termal Seramik Eğitimi

Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizde görev yapan Öğretim Görevlisi Gülçin Çavdar hocamızın Termal Seramik firmasında verdiği Işıkla Renk Uyumu Karo Tasarım ve Sır Kompozisyonu Geliştirme eğitimi başarıyla tamamlanmıştır.

Detay
ENEnglish
Kapat