ENEnglish
Aşağı Kaydır
Anasayfa
//FAALİYETLER

FAALİYETLER

TASARIM MERKEZİ TEXIBITION İSTANBUL KUMAŞ, İPLİK VE TEKSTİL AKSESUARLARI FUARI’NDA

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin (İTHİB) İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliğiyle dünyadan alıcılarla sektörü buluşturan Texhibition İstanbul Kumaş, İplik ve Tekstil Aksesuarları Fuarı, İstanbul Fuar Merkezinde 08-10 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Detay

Zafer Kalkınma Ajansı Ziyareti

Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Tekeli merkezimizi ziyaret etti.

Detay

AB Projeleri Toplantısı

AB projeler danışmanı Serkut Kızanlıklı ve Belgin Özcan ile 2023 dönemi AB proje çağrıları ve DTS Tasarım Merkezi adına başvuru yapılabilecek projeler hakkında toplantı yapılmıştır.

Detay

Üniversitemiz Kamu Yönetimi Öğrencilerinin Merkez Ziyareti

Üniversitemiz Kamu Yönetimi öğrencileri merkezimizi ziyaret etti

Detay

DTS Tasarım Merkezi Danışma Kurulu Toplantısı

DTS Tasarım Merkezi Danışma Kurulu Başkanı Doç. Dr. Eren ÖNER ve Üyeler Belma ÖZDEMİR, Aydın ŞÖLENAY, Erdal TUSUN, Dr. Öğr. Üyesi Özlem SÜER, Öner EVEZ, Doç.Dr. Şölen KİPÖZ ile DTS Tasarım merkezi görevli tasarım uzmanları ve uzman mühendisleri ile 21.10.2022 tarihinde Google Meeting üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Detay

Swatchbook Eğitimi

''Tasarım Uygulamalarının Yenilikçi Teknolojiler ile Deri, Tekstil ve Seramik Alanına Entegrasyonu” Projesi kapsamında DTS Tasarım Merkezi’ne kazandırılan Swatchbook uygulamasının tanıtımı ile beraber ilk eğitim toplantısı 20.10.2022 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

Detay

Dts Tekstil Birimi İzmir Fuar Ziyareti

Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Tekstil Birimi tasarımcıları 12-15. Ekim.2022 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenen tekstil, hazır giyim tedarikçileri ve teknolojileri Fashion Prime ile hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil makineleri, tekstil baskı teknolojileri fuarı Fashiontech İzmir'i ziyaret ettiler.

Detay

3D Clo Eğitimi

DTS Tasarım Merkezi tasarımcı öğretim görevlileri, “Tasarım Uygulamalarının Yenilikçi Teknolojiler ile Deri, Tekstil ve Seramik Alanına Entegrasyonu” projesi kapsamında merkeze kazandırılan 3D yazılım program eğitimi 19-23.09.2022 tarihleri arasında başarıyla tamamlamıştır.

Detay

CERSAIE FUARI ZİYARETİ

26-29 Eylül 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Bolonya şehrinde düzenlenen ve dünya çapında 600’ün üzerinde seramik üreticisinin katılım gösterdiği CERSAIE Seramik ve Banyo Fuarı’na DTS Tasarım Merkezi Seramik birimi katılım sağlamıştır.

Detay

Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Toplantıları

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Birim Kalite Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Eren Öner ve Komisyon Üyeleri ile Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Toplantıları devam etmektedir.

Detay

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Futumoda Fuarı Ziyareti

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Futumoda Fuarı Ziyareti

Detay

Uşak Üniversitesi DTS Merkezi IES Sixto Marco Ayakkabı Tasarım Meslek Yüksek Okulu Ziyareti

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi IES Sixto Marco Ayakkabı Tasarım Meslek Yüksek Okulu Ziyareti

Detay

Uşak Üniversitesi DTS Merkezi Unicera Uluslararası Banyo, Seramik Mutfak Fuarında

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Unicera Uluslararası Banyo, Seramik Mutfak Fuarında

Detay

İskender Pala DTS merkezini ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. İskender Pala, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Detay

Tekstil Sektör Temsilcilerinden DTS Merkezine Ziyaret

Türkiye Moda Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koltuksuz ve MHGF Genel Sekreteri Abbas Özpınar Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Detay

Seranova Seramik Tasarımlarını Uşak Üniversitesi DTS Merkezinden Sağlayacak

Uşak Üniversitesi ile Seranova Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Seranova Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Ertuğrul, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan katıldı.

Detay

Hitit Seramik ile İşbirliği Başlıyor

Uşak Üniversitesi ile Hitit Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Hitit Seramik Fabrikası’nda gerçekleşen imza törenine Uşak Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Hitit Seramik Fabrikalar Müdürü Yusuf Yurdunusever ve Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan katıldı.

Detay

Uşak Seramik ile DTS Tasarım Merkezi İşbirliği Protokolü

Uşak Üniversitesi ile Uşak Seramik Sanayi A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Uşak Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanış, Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan katıldı.

Detay

Tasarım Merkezinden Kütahya Seramik Fabrikasına Ziyaret

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Kütahya Seramik’i ziyaret etti.

Detay

Deri Alanında Yeni Bir Protokol imzalandı

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Ak Deri İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. arasında; tasarım, ortak projeler, fuar, bilim-teknik faaliyetleri ve katalog faaliyetleri gerçekleştirmeyi kapsayan protokol imzalandı.

Detay

Tasarım Merkezi İşbirlikleri Genişletiliyor

Tasarım Merkezi İşbirlikleri Genişletiliyor

Detay

Deri Mont Tasarımları Müşterileri İle Buluştu

Deri Mont Tasarımları Müşterileri İle Buluştu

Detay

Uşak Seramik DTS Tasarım Merkezini Ziyaret Etti

Uşak Seramik tasarım ve ihracat ekibi, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması çalışmaları kapsamında faaliyet gösteren Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Detay
ENEnglish
Kapat